LIFE COACHING

LIFE COACHING

Kiedy warto skorzystać z coachingu?

Kiedy chcesz odkryć i rozwijać swoje mocne strony, talenty oraz wzmocnić swój potencjał

Kiedy Twoja wiedza, umiejętność, zaufanie do siebie jest niewystarczające do osiągnięcia celu

Kiedy stoisz przed nowymi wyzwaniami, chcesz wprowadzić zmiany w swoim życiu

Kiedy Twoje podejście lub zachowania, nie sprzyjają realizacji celów

Kiedy odczuwasz brak równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym

Jeśli uważasz, że brakuje jasnej oceny sytuacji podczas, gdy trzeba podjąć decyzje

Kiedy chcesz w świadomy sposób kierować swoim życiem

Kiedy chcesz odkryć swoją wewnętrzną motywację oraz przezwyciężyć ograniczające schematy i nawyki myślowe

Kiedy chcesz stać się bardziej efektywny w swoich działaniach

Dla kogo jest COACHING?

  • dla osób, które chcą się rozwijać i wykorzystać w pełni swój potencjał
  • dla osób, które swoje marzenia chcą przekuć w cele i je osiągnąć
  • dla osób, które chcą odkryć swoją wewnętrzną motywację
  • dla osób, które chcą budować świadome i autentyczne relacje z innymi

Jakie korzyści daje COACHING?

  • wzrost zaufania do siebie i lepsze, bardziej świadome relacje z otoczeniem
  • osiągnięcie równowagi życiowej
  • wzrost wiary we własne możliwości
  • odkrycie wewnętrznego potencjału
  • poprawa jakości życia i poziomu satysfakcji zawodowej i osobistej
  • określenie kierunku rozwoju zgodnego z Twoim system wartości, potencjałem i kompetencjami
  • odkrycie swojej wewnętrznej motywacji
  • usunięcie ograniczeń hamujących rozwój
  • opracowanie skutecznego planu działania, wyznaczenie i realizacja założonych celów
  • efektywne zarządzanie czasem

CO O COACHINGU ZE MNĄ MÓWIĄ INNI?

LUDWIKA HOŁUB-KOZIOŁEK

Pamiętasz Magdo – to był maj 4 lata temu – nasze pierwsze spotkanie . Z Tobą postawiłam pierwszy krok… Te 4 lata były najbardziej ekscytujące ale i najtrudniejsze w moim życiu. Wszystkie moje cechy zobaczyłam ale i dogłębnie poczułam. Dziękuje Ci za każde pytanie, za każdą myśl, wiarę i uznania dla mnie. Wróciłam do domu, do siebie, do mojej melodii życia – jestem szczęśliwa !

BEATA PRZYBYLSKA

Na spotkania z Magdą zdecydowałam się za namową bliskich. Ale też dlatego, że miałam coraz większy problem z odpowiedzią na z pozoru proste pytania: CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE W ŻYCIU? CO CIĘ MOTYWUJE? Nie ukrywam, że bardzo sceptycznie podchodziłam do tych spotkań. Pierwsze było powiedzmy takie „so, so”. Na drugim coś drgnęło. Ale nadal nie wierzyłam, że to coś może zmienić w moim postrzeganiu świata i we mnie. Po trzecim spotkaniu – machina ruszyła! Co mi dało face to face z Magdą? W bardzo profesjonalny sposób (dzięki „sprytnym pytaniom”) pomogła uświadomić mi (sama sobie odpowiadałam na pytania! sama dochodziłam do KLUCZOWYCH wniosków), kim jestem, na czym mi tak na prawdę zależy, co mnie motywuje do działania, czego pragnę i co sprawia, że jestem szczęśliwa. To co tkwiło gdzieś w podświadomości, teraz zostało nazwane po imieniu DRUKOWANYMI LITERAMI. To tak, jakbym w końcu nadała imiona swoim emocjom. Przy czym nie negując i nie wstydząc się ich. Dzięki niekończącym się rozmowom z Magdą uświadomiłam sobie, że szkoda czasu na ocenianie ludzi. Jeżeli poznam mechanizmy jakimi się kierują, to ich po prostu zaakceptuję, dbając przede wszystkim o swój komfort. Na spotkaniach Magda stworzyła niesamowitą atmosferę (buzia mi się nie zamykała), pomagała wydobyć zepchnięte w podświadomość wspomnienia, które jak się okazało, po prostu blokowały mnie. Po spotkaniach udało się uporządkować wiele spraw, zapanować nad emocjami, wyznaczyć nowe BARDZO realne cele, zapanować nad czasem. A ludzie, którzy jak się okazało, są dla mnie głównym motywatorem życiowym, przestałam oceniać. Teraz każdy jest niepowtarzalną układanką osobowości

Narzędzia, których używam

REISS
MOTIVATION PROFILE

Dzięki Reiss Motivation Profile określę, co tak naprawdę Cię motywuje. Poznasz swoje indywidualne wartości dla każdego z 16 motywatorów życiowych. Dowiesz się, jakie są Twoje mocne strony i jak świadomie je wykorzystywać i rozwijać. Pokażę Ci też, jak możesz być postrzegany przez innych i nad czym warto pracować.

TECHNIKI PRACY Z CELEM

Celem coachingu nie jest zagłębiane się w problemy, ale szukanie rozwiązań i wypracowanie konkretnej drogi, która pomoże Ci osiągnąć wybrany przez Ciebie cel. Dzięki pytaniom do pracy z celem oraz narzędziom takim jak rozszerzony SMART czy GROW odnajdziesz swój cel, opracujesz go na wielu płaszczyznach oraz sprawdzisz, czy na pewno jest Twój. Następnie stworzysz plan działania i przejdziesz do realizacji.

PRACA NA WARTOŚCIACH

W procesie coachingowym poznasz siebie, swoje wewnętrzne wartości i potrzeby. Odkryjesz mocne strony i umiejętności, które budują Twój potencjał. Poznasz również swoje słabe strony, blokady i obszary do rozwoju, dzięki czemu przełamiesz się i łatwiej przejdziesz przez trudności czy porażki. Pokażę Ci jak zmienić podejście do życia i pracować z energią, aby osiągnąć balans i po prostu – szczęście.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Potwierdzeniem profesjonalizmu świadczonych usług jest uzyskana przez coacha certyfikacja. Certyfikat jest dokumentem poświadczającym ukończenie specjalistycznego kursu bądź szkoły coachingu. Warto przy wyborze coacha zwrócić uwagę na te osoby, które ukończyły międzynarodowe szkoły o ugruntowanej renomie, np. International Coaching Certification (ICC), szkoły posiadające akredytacje niezależnych organizacji międzynarodowych, np. takich jak International Coach Federation (ICF), European Mentoring & Coaching Council (EMCC), International Association of Coaching Institutes (ICI) czy polskiej Izby Coachingu. Przynależność do organizacji zrzeszających profesjonalnych coachów, wiąże się z obowiązkiem przestrzegania kodeksu etycznego. Certyfikowany Coach ukończył spójne całościowe szkolenie w konkretnej metodologii, co zapewnia mu przygotowanie techniczne oraz dbałość o dobrą relację z klientem i standardy etyczne w prowadzeniu coachingu. Oczywiście warto także skorzystać z rekomendacji osób, które darzymy zaufaniem i które korzystały z usług danego Coacha i z pełną odpowiedzialnością go polecają. Istotne jest także doświadczenie biznesowe. Coach współpracujący z klientem nie musi być ekspertem w jego branży, ale na pewno powinien rozumieć zasady rządzące biznesem. Jeśli ma pracować np. z kadrą menedżerską dobrze aby sam miał za sobą takie doświadczenia.

Life coaching jest treningiem rozwoju osobistego. Jest doskonałym wsparciem dla wszystkich osób, które chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu. Daje możliwość świadomego określenia drogi, jaką dana osoba chce podążać oraz pomaga w zamienieniu marzeń w realne, konkretne i osiągalne cele. Może znacząco wpłynąć na polepszenie jakości życia. Pozwala zrozumieć i odkryć własny potencjał, poprzez uwydatnienie mocnych stron, zbudowanie świadomości swoich możliwości i realną ocenę efektów podejmowanych działań. Pomaga w osiągnięciu równowagi życiowej pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym oraz budowaniu świadomych relacji z otoczeniem. Dzięki life coachingowi możemy odkryć naszą wewnętrzną motywację oraz przezwyciężyć ograniczające schematy i nawyki myślowe.

Relacja Coacha z klientem jest relacją partnerską. Coach nie wychodzi z pozycji eksperta, autorytetu czy osoby, która uleczy klienta. Wspólnie budują oni relację opartą na szacunku i zaufaniu. Jest ona podstawą całego procesu coachingowego. Uważna obecność coacha, konsekwencja, szczerość oraz brak oceny, ułatwiają klientowi podejmowanie wyzwań, bez obawy o potknięcia lub niedoskonałości.  Rolą coacha jest umiejętne zadawanie pytań i stosowanie narzędzi coachingowych w taki sposób, aby klient jak najefektywniej kroczył w wybranym przez siebie kierunku. W relacji tej klient nie zrzuca odpowiedzialności za podejmowane decyzje na Coacha.  To klient podejmuje decyzję o zmianie i sposobie w jaki chce do niej dojść i to on jest odpowiedzialny za spełnianie swoich kolejnych deklaracji.

Coaching zdecydowanie nie jest terapią. Aby skorzystać z usług Coacha nie musisz być w „dołku”. Coaching to trening rozwoju osobistego. Celem jest poprawienie swojej efektywności, odkrycie swojego potencjału i mocnych stron. W coachingu koncentrujemy się na „tu i teraz” oraz na przyszłości. Szukamy wyzwań i związanych z nimi możliwości, skupiamy się na tym co chcemy osiągnąć i na możliwych rozwiązaniach. Zadaniem coacha nie jest „naprawianie” klienta, lecz towarzyszenie mu w drodze do celu. To klient definiuje cele i jest w pełni odpowiedzialny za ich realizację.

Coaching to proces i praca nad własnym rozwojem. Przygotowanie się do sesji jest często wskazane i potrzebne. Może ono oznaczać np. wykonanie jakiegoś zadania ustalonego wcześniej z coachem, które przybliża do osiągnięcia wyznaczonego celu. Dzięki temu można maksymalnie skorzystać z coachingu, ponieważ na bieżąco monitoruje się realizację zadań i postępy, a w przypadku wystąpienia trudności, można szukać innego, bardziej skutecznego lub prostszego rozwiązania.

Sesja coachingowa trwa od 60-90 min. Sesje przeprowadzane są we Wrocławiu  lub przez Skype.

Relacja z coachem opiera się na szacunku, szczerości i zaufaniu. Profesjonalny coach w swojej pracy kieruje się etyką zawodową, której filarem jest m.in. pełna dyskrecja.

Coaching nie jest metodą na wszystko i nie sprawdzi się w każdej sytuacji.
Nie przyniesie oczekiwanych efektów jeśli dana osoba tak naprawdę nie chce uczestniczyć w coachingu (np. została obowiązkowo wbrew swoim chęciom skierowana przez dział HR lub przełożonego). Jednym z warunków skutecznego coachingu jest bowiem zaangażowanie klienta i autentyczna chęć pracy nad sobą.
Jeśli osoba przechodząca przez proces coachingu nie ma zaufania do Coacha lub nie czuje z nim „chemii” i nie potrafi nawiązać dobrej relacji, również nie będzie miała możliwości tak naprawdę skorzystać z coachingu.