ROZWÓJ OSOBISTY
I OSIĄGANIE CELÓW

Nie musisz być świetny, by zacząć, ale musisz zacząć, by być świetnym.

Rozwój osobisty
Jak osiągać cele?

Łatwo jest mówić o tym, co chciałoby się zrobić, osiągnąć czy jakim człowiekiem być. Ale przejście do działania nie jest takie proste i nie wystarczy powiedzieć „od jutra będę bardziej produktywna”, żeby tak się stało.

Jestem przekonana, że każdy człowiek ma wewnętrzny potencjał do tego, żeby realizować siebie i dążyć do tego, co dla niego ważne. Jeśli masz swój cel lub chcesz dokonać zmiany w życiu, rezultat zależy tylko od Ciebie.

Rozwój osobisty oraz coaching pomaga odnaleźć swoje życiowe cele, nawet kiedy ich nie widzimy. Porządkuje nasze wewnętrzne wartości i pokazuje jak żyć w zgodzie ze sobą. Dzięki pozornie prostym narzędziom, pytaniom, testom, badaniom… wprowadza w nas ogromne zmiany i sprawia, że małymi kroczkami stajemy się zupełne inną osobą – bardziej świadomą, pełniejszą, szczęśliwszą.

Rozwój osobisty
– dla kogo?

Rozwój osobisty jest dla każdej osoby, która chce wprowadzić zmiany w swoim życiu.

Jest dla Ciebie szczególnie jeśli:

  • Masz wiecznie za mało czasu na wszystko.
  • Nie radzisz sobie z zadaniami i ogarniającym Cię chaosem.
  • Masz problem, żeby doprowadzić swoje cele do końca.
  • Odczuwasz duży stres, frustrację lub wypalenie.
  • Źle znosisz porażki i kryzysy.
  • Masz niską pewność siebie.
  • Ciężko Ci rozmawiać z innymi i budować relacje.

Dlaczego w ogóle potrzeby jest cel?

Zwracają się do mnie osoby, które bardzo długo i ciężko pracowały nad osiągnięciem sukcesu, ale ostatecznie nie czują z tego żadnej satysfakcji. Mówią: „Magda, poświęciłam swój czas, tyle energii, tyle pieniędzy… nie spałam po nocach, bo zjadały mnie nerwy. A teraz jakby to wszystko nie miało sensu.”

Czy czujesz czasami podobne wypalenie, nawet kiedy w pracy i w życiu osobistym wszystko wydaje się „w porządku”? Możliwe, że dzieje się tak, ponieważ pracujesz na cele kogoś innego. Lub spełniasz oczekiwania innych zamiast swoje. Przez to czujesz frustrację, Twoja motywacja spada, a sukcesy, które osiągasz, nie cieszą Cię.

Tylko realizując własne cele, zgodne z Tobą, jesteś w stanie się spełniać i czerpać zadowolenie z życia. Dlatego warto rozwijać siebie, znać swoje mocne i słabe strony oraz pragnienia, żeby odnaleźć te cele oraz np. wybrać pracę, która będzie przynosić satysfakcję.

W jakich obszarach możesz się rozwijać ze mną?

Osiąganie celu

Pokazuję jak od początku wyznaczać cele życiowe i zawodowe. Jak przy pomocy odpowiednich narzędzi i pytań, opracować je i przeanalizować na wielu płaszczyznach. Pomagam moim klientom stworzyć konkretny plan działania i przejść do realizacji kolejnych kroków.

Zarządzanie sobą w czasie

Uczę jak zwiększyć produktywność i lepiej wykorzystywać czas. Wykorzystuję narzędzia takie jak praca na priorytetach, Macierz Eisenhowera, Linia Czasu, Koło Czasu czy Pomodoro do tego, by stworzyć kompleksową strategię. Podpowiadam jak wyrobić nawyki, z którymi można robić więcej, męcząc się przy tym o wiele mniej.

Radzenie sobie ze stresem

Uczę jak radzić sobie ze stresem i panować nad silnymi emocjami. Pomagam przejść przez porażki i trudności oraz zbudować odporność psychiczną. Stosuję techniki oddechowe, relaksacyjne oraz afirmacje do tego, by osiągnąć równowagę i mieć otwartość na zmiany i nieprzewidziane sytuacje.

Komunikacja

Wspieram w komunikowaniu się z zespołem oraz budowaniu relacji – menedżerów, przedsiębiorców oraz pracowników. Mówię o tym, jak szanować swoje granice i wykorzystywać asertywność. W stosunkach z ludźmi wierzę w empatię oraz wspólne dążenie do celu, które pomaga pogodzić nawet najbardziej skrajne temperamenty.


Na spotkania z Magdą zdecydowałam się za namową bliskich. Ale też dlatego, że miałam coraz większy problem z odpowiedzią na z pozoru proste pytania: CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE W ŻYCIU? CO CIĘ MOTYWUJE? Nie ukrywam, że bardzo sceptycznie podchodziłam do tych spotkań. Pierwsze było powiedzmy takie „so, so”. Na drugim coś drgnęło. Ale nadal nie wierzyłam, że to coś może zmienić w moim postrzeganiu świata i we mnie. Po trzecim spotkaniu – machina ruszyła! Co mi dało face to face z Magdą? W bardzo profesjonalny sposób (dzięki „sprytnym pytaniom”) pomogła uświadomić mi (sama sobie odpowiadałam na pytania! sama dochodziłam do KLUCZOWYCH wniosków), kim jestem, na czym mi tak naprawdę zależy, co mnie motywuje do działania, czego pragnę i co sprawia, że jestem szczęśliwa. To, co tkwiło gdzieś w podświadomości, teraz zostało nazwane po imieniu DRUKOWANYMI LITERAMI. To tak, jakbym w końcu nadała imiona swoim emocjom. Przy czym nie negując i nie wstydząc się ich. Dzięki niekończącym się rozmowom z Magdą uświadomiłam sobie, że szkoda czasu na ocenianie ludzi. Jeżeli poznam mechanizmy, jakimi się kierują, to ich po prostu zaakceptuję, dbając przede wszystkim o swój komfort. Na spotkaniach Magda stworzyła niesamowitą atmosferę (buzia mi się nie zamykała), pomagała wydobyć zepchnięte w podświadomość wspomnienia, które jak się okazało, po prostu blokowały mnie. Po spotkaniach udało się uporządkować wiele spraw, zapanować nad emocjami, wyznaczyć nowe BARDZO realne cele, zapanować nad czasem. A ludzie, którzy jak się okazało, są dla mnie głównym motywatorem życiowym, przestałam oceniać. Teraz każdy jest niepowtarzalną układanką osobowości.

Beata

 


Praca z coachingiem dała mi do myślenia i otworzyła oczy na wiele spraw. Dotarło do mnie, jak wiele od nas samych zależy, że nigdy nie jest za późno na zmiany, pracę nad sobą i rozwój. Dodało odwagi, motywacji i determinacji. Bo jak podkreśla Magda, to nie jest tak, że w życiu coś się nam udało, wszystko realizujemy sami. Wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną, ale te 21 dni dało mobilizację do działania i wskazało kierunek.

Joanna


Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości poruszanych obszarów, zakresu zagadnień potrzebnych do przeprowadzenia zmiany oraz jakości przygotowanych materiałów, które posłużą zapewne nam, uczestnikom programu, jeszcze długo….Warunek był jeden. Trzeba było tylko chcieć.

Urszula


Jestem zafascynowana jej programem #21dnizcoachingiem, który otworzył przede mną inną perspektywę patrzenia na swój potencjał, planowanie, wykorzystanie tego, co we mnie wyjątkowe. Jestem ogromnie wdzięczna za każdy dzień z tego procesu.

Iwona

 

Co możesz osiągnąć,
rozwijając się ze mną?

Zamienisz marzenia, które być może już długo odkładasz, na konkretne cele do zrealizowania. Osiągniesz to, co dla Ciebie ważne i spełnisz się życiowo lub zawodowo. Zyskasz pozytywną energię i motywację, by czerpać z życia więcej.

Odzyskasz czas, który marnuje się na chaos, bezsensowne działania i gaszenie pożarów. Wykorzystasz go na to, co istotne, własne plany, czas z rodziną czy hobby. Przestaniesz odkładać wszystko na jutro i będziesz kończyć dzień z satysfakcją.

Odkryjesz swoją wewnętrzną siłę, która pozwoli Ci pewnie realizować siebie, nie bać się porażek czy opinii innych. Pozbędziesz się negatywnych skutków stresu i osiągniesz życiową równowagę.

Czy możesz mi zaufać?

Od lat rozwijam pracowników i menedżerów w polskich firmach rodzinnych, jak również w korporacjach, bankach czy urzędach. Uczę jak podnosić produktywność i sprawnie realizować zadania, również na produkcji gdzie organizacja pracy jest szczególnie istotna i nie zostawia miejsca na pomyłki. Prowadzę warsztaty radzenia sobie ze stresem, na których uczestnicy poznają nie tylko „książkowe” metody, ale również techniki oddechowe i medytacyjne. Pracuję indywidualnie w coachingu biznesowym z osobami na wysokich stanowiskach, wykorzystując np. rozszerzony SMART coachingowy. Zespoły i menedżerowie, których wyszkoliłam, zwiększyły swoją skuteczność i dzisiaj osiągają świetne wyniki.

Regularnie sama rozwijam swoje umiejętności, szkoląc się i zdobywając certyfikacje. Nie wyobrażam sobie życia bez rozwoju osobistego! Tworzę materiały, książki, kursy online, prowadzę wystąpienia i webinary. Odkrywam siebie, swoje wewnętrzne możliwości i pokonuję bariery np. przez morsowanie w lodowatej wodzie lub chodzenie po rozżarzonych węglach.

Oglądaj WIDEO o efektywności osobistej

Zapraszam Cię na mój kanał na YouTube, gdzie znajdziesz się filmy o osiąganiu celów, produktywności, radzeniu sobie ze stresem.
Możesz zasubskrybować go, aby otrzymywać powiadomienia o nowych materiałach.

Przeczytaj artykuły o efektywności osobistej

,

Jak osiągnąć cel? Półmetek roku – zrealizuj swoje plany

Minęło pół roku i co stało się z Twoimi planami i postanowieniami noworocznymi? Idzie Ci świetnie i realizujesz wyznaczone cele, a możesz masz ochotę powiedzieć: Masakra! 6 miesięcy zmarnowane… i co ja mam teraz zrobić? Jeśli…
,

Jak zarządzać sobą w czasie pracy?

Nie mam czasu – to odwieczny problem, z jakim zmagają się pracownicy i menedżerowie w polskich firmach. Jak sprawdzić, na co pracownicy przeznaczają czas w pracy? Jak nie marnować czasu i poświęcać go tylko na to, co najważniejsze?... Pracownik …
,

Jak sobie pomóc w drodze do celu?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zastanawiać się nad tym, dlaczego część ludzi tak łatwo osiąga sukces, podczas gdy inni stoją w miejscu? Mieli trochę szczęścia, wsparcie z czyjejś strony czy po prostu, znaleźli się we właściwym…
, , ,

Sukces w 60 dni!

Zapewne zastanawiałeś się nie raz dlaczego niektóre osoby tak często wygrywają, odnoszą sukces? To nie przypadek! Dzieje się tak ponieważ wykazują oni pewną charakterystyczną postawę i sposób działania.   SUKCES…
,

Znajdź swoją wewnętrzną siłę i zbuduj pewność siebie

  Często czujesz, że stać Cię w życiu na więcej? A jednak stoisz z boku i przyglądasz się, jak to inni odnoszą sukcesy. A przecież wcale nie są mądrzejsi, piękniejsi czy skuteczniejsi od Ciebie… Brak pewności…

Internet – tracisz w nim swoje życie?

Nikt już dziś nie wyobraża sobie chyba życia bez dostępu do internetu. Internet daje nam wręcz nieograniczone możliwości komunikacji, zdobywania informacji, handlu, rozrywki czy pracy. 24 godziny na dobę możemy łączyć się…

Człowieku PLANUJ!

Czas mija, ucieka bezpowrotnie. Nie masz nad nim kontroli. To, nad czym możesz zapanować, to Twoje działania. Dlatego przestań marudzić, że zabrakło Ci na coś godzinki, albo nawet całego dnia. Zaplanuj swoje działania tak, aby realizować…
,

Życie pełne pasji, czy wymówek?

Czy łatwo jest Ci wskazać różnice pomiędzy tym, co kochasz a tym, czego nie cierpisz i oddzielić je od siebie grubą kreską? Czy w różnych sytuacjach życiowych potrafisz określić, czy to, co właśnie robisz wynika z faktu, że…

Jak zwiększyć efektywność osobistą – NARZĘDZIOWNIK

Zapewne nieraz zastanawiasz się, jak zwiekszyć swoją efektywność osobistą? Szczególnie teraz, po zimie, kiedy dopada nas wiosenne przesilenie. Gdy nie każdy już przestawił się po zmianie czasu na letni. Dziś dostaniesz ode mnie…

Wielkanocny antyPoradnik

Wielkanoc tuż tuż. Zastanówmy się więc, jak przygotować się do świąt i je „przetrwać”. Ale już na wstępie mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Bez względu na to, czy umyjesz okna, czy nie – Wielkanoc się odbędzie! Jak pewnie…
, ,

Inspirujące wskazówki Richarda Bransona o celach, liderach i drodze do sukcesu

Motywujące cytaty opanowują przestrzeń mediów społecznościowych. Sama lubię je czytać. Uruchamiają szare komórki, dają nam do myślenia, pozwalają utożsamić się z naszym punktem widzenia i odczuciami, jakie niosą dane słowa.…

Czym marzenia różnią się celów?

Czy wiesz, co różni cele od marzeń? Jak skutecznie realizować te pierwsze i z przyjemnością spełniać te drugie? O czym marzymy najczęściej i jakie stawiamy sobie cele? Dla niektórych te dwa zjawiska (marzenia i cele) są tożsame.…

7 sprawdzonych strategii planowania

Efektywność jest wynikiem mądrego i strategicznego planowania. Jeśli chcesz poznać skuteczne i praktyczne sposoby na to, jak się do tego zabrać – ten artykuł jest dla Ciebie. Przestawię Ci 7 moich strategii planowania. Wdrażając…

Prawo przyciągania. Co przyciągasz w 2018 roku?

Wierzysz w prawo przyciągania? Ja tak. Mam argumenty i dowody na to, że działa. Jakie myśli, takie czyny, jakie czyny taki efekt. Zasady są bardzo proste. Rok 2017 utwierdził mnie w przekonaniu, że podążanie za marzeniami i stawianie…

Planery na 2018 rok – subiektywny przegląd

Początek nowego roku to czas podsumowań a jednocześnie dobry moment na kreowanie planów na nadchodzące miesiące i poszukiwania wymarzonego planera, który wesprze nas w planowaniu. Chciałabym ułatwić Ci to zadanie i pomóc w wyborze…
,

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Czy w dotychczasowych postanowieniach noworocznych udało Ci się wytrwać maksymalnie do Wielkanocy? Nie przejmuj się. Jesteś w znacznej większości… Statystyki mówią, że z postanowień do końca kwietnia rezygnuje 80% Polaków. Jednak…
, ,

7 ważnych powodów, dla których ludzie się szkolą

Szkolenia, warsztaty, konferencje, kursy, webinary… Wachlarz sposobów, dzięki którym możemy zdobywać wiedzę jest dziś bardzo szeroki. Dlaczego więc niektórzy ludzie uczestniczą w takich spotkaniach, a inni nie? Dziś powiem Ci…

Co ma pomidor do Zarządzania Czasem?

Pomidory we włoskiej kuchni pełnią nadzwyczajną rolę. Co do tego wszyscy się zgodzimy. Co ma jednak pomidor do planowania i zarządzania czasem? Otóż jest związany z coraz bardziej popularną metodą zarządzania czasem, zwaną- „Techniką…
,

Kto i co kradnie nam czas?

Czas – magiczna wartość, której w dzisiejszym świecie brakuje większości ludzi. Płynie za szybko, jest go za mało, nie można go sobie dodać, nie można go zatrzymać, nie można go cofnąć. Jedyne dobro, z którego wszyscy ludzie…

Asertywność w życiu, czyli jak we właściwy sposób wyrażać swoje zdanie i stawiać granice…

Szef kazał Ci zostać po raz kolejny po godzinach a TY się zgodziłeś? Choć miałeś zupełnie inne plany? Twoja dziewczyna znowu zaplanowała Wam cały weekend, a miałeś zamiar po prostu poleżeć i poczytać? Zależy Ci na dobrych stosunkach,…

Rozwój osobisty
Od czego możesz zacząć?

Rozwój osobisty – Kursy i webinary

21 Dni z Coachingiem

W tym wyzwaniu nie tylko wyznaczysz i zrealizujesz cele, które będą naprawdę Twoje, ale też odnajdziesz własne wartości, zyskasz nowe spojrzenie na życie i spełnisz długo odkładane marzenia. Wykorzystaj skuteczne narzędzia coachingowe i zostań swoim własnym coachem!

Webinar: Jak wyznaczać priorytety?

Co zrobić, kiedy wszystko jest PILNE i NA JUŻ? Zobacz jak się zorganizować i jak oszczędzać swój czas. Dzięki temu szkoleniu wyznaczysz priorytety, pozbędziesz się chaosu i zaległości oraz unikniesz pułapki „gaszenia pożarów”. Obejrzyj szkolenie i wprowadź pozytywną zmianę do swojego życia. Jeśli chcesz coś zmienić, ale boisz się, ciężko Ci zacząć lub nie wiesz jak się do tego przygotować, wykorzystaj te wskazówki do działania i rozpoczęcia zmiany już dziś.

Webinar: Odważ się na zmianę

Obejrzyj szkolenie i wprowadź pozytywną zmianę do swojego życia. Jeśli chcesz coś zmienić, ale boisz się, ciężko Ci zacząć lub nie wiesz jak się do tego przygotować, wykorzystaj te wskazówki do działania i rozpoczęcia zmiany już dziś.