KIEROWANIE ZESPOŁEM
I ROZWÓJ MENEDŻERSKI

Lider doprowadzi zespół do takiego poziomu,
na jakim jest on sam.

Jak kierować zespołem?

Czy jako Lider dbasz o to, żeby Twoi pracownicy realizowali zadania w terminie i dostarczali zadowalających wyników? A może dajesz im coś więcej – sprawiasz, że są zaangażowani w działania, chętni do tego, żeby pracować w Twoim zespole i czują się potrzebni?

Będąc Liderem, bierzesz odpowiedzialność za inne osoby. Nie tylko za ich czas, zadania czy rozwój umiejętności. Ale także za ich nastawienie, emocje i potencjał. To jak funkcjonuje Twój zespół, jest efektem tego, jakie Ty posiadasz kompetencje i w jaki sposób nim kierujesz.

Przez 20 lat doświadczenia menedżerskiego poznałam metody kierowania zespołem, które przynoszą rezultaty oraz takie, które szkodzą, zamiast pomagać. Doświadczyłam, co to znaczy słaby Lider, który rządzi, a nie zarządza. Pomogłam wielu liderom, menedżerom i przedsiębiorcom wyjść z sytuacji z pozoru beznadziejnych.

Nie musisz tłumaczyć mi, że masz wiecznie za mało czasu na wszystko, pracownicy nie chcą współpracować, starasz się zbudować autorytet w zespole, ale nie wychodzi, a czasem już nie wiesz, jak wyegzekwować zlecone zadania, chyba tylko krzykiem… – jestem menedżerem, przedsiębiorcą i kobietą, i przeszłam przez to wszystko.

Dlatego dzisiaj rozumiem, że można prościej i nie trzeba wyważać otwartych drzwi. Stawiam na Wartości, komunikację i budowanie relacji. I wiem, że to działa.

Wyznaję praktyczne podejście i zasadę „nie gadaj, tylko zrób to”. Dzielę się tylko takimi metodami, które sprawdziły się u mnie oraz u setek menedżerów, których przeszkoliłam i wiem, że nie zmarnują czasu ani pieniędzy firmy.

Kierowanie Zespołem – dla kogo?

Wspieram w kierowaniu zespołem:

  • menedżerów na etacie w polskich firmach oraz zagranicznych korporacjach,
  • kierowników oraz liderów na produkcji,
  • brygadzistów,
  • dyrektorów zarządzających,
  • właścicieli średnich firm,
  • przedsiębiorców prowadzących małe biznesy,
  • osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kierowniczym od zera
  • lub starające się o awans,
  • menedżerów z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu – którzy czują potrzebę rozwoju i zmiany,
  • osoby zarządzające projektami czy kadrą pracowników w urzędach, szkołach i organizacjach.


Gdyby nie Magda, mojego zespołu już by nie było. Znaleźliśmy się w sytuacji beznadziejnej, kiedy z 16 osób zostało nas troje i byłem pewien, że nie da się już nic poradzić. Tymczasem Magda pokazała, że sytuacja nigdy nie jest stracona i robiąc pewne rzeczy inaczej, można osiągnąć o wiele więcej. Polecam kursy Magdy i szczerze polecam współpracę, bo widać, że jest to osoba doświadczona, która wie, o czym mówi.

Janusz
kierownik produkcji

 


Magda pomaga mi w różnorodnych sytuacjach, z jakimi spotykam się na co dzień w pracy od kilku lat. Jej rady są cenne i trafiają w samo sedno problemu. Gdy zaczynałam drogę na stanowisku samodzielnego dyrektora, byłam postrzegana jako osoba, która potrzebuje czasu (cokolwiek to znaczyło). Dziś wiem, że zawsze mogłam wrócić do wskazówek, jakie otrzymałam podczas rozmów z Magdą. Dziś wiem też, że ta wiedza pozwoliła mi usłyszeć niedawno „do Twojego zespołu idę pracować w ciemno” – choć ocena ta powstała podczas treningowej analizy zachowań, nie mogę nie cieszyć się, że usłyszałam ją od doświadczonego psychologa.

Joanna
dyrektor regionu

 


Tym, co wyróżnia Magdę, jest jej niesamowita energia. Potrafi mówić o faktach prosto z mostu, nie zamiata problemów pod dywan, nie boi się rzucić takiego pytania, przez które zaczynam wątpić we wszystko, co robiłam do tej pory. Dzięki Magdzie nie czekam już na decyzje innych, żeby wprowadzać zmiany w zespole i realizować swoje pomysły, tylko przedstawiam plan i działam. Magda jest przykładem na to, że kobiety są świetnymi liderkami i potrafią zarządzać lepiej nieraz niż mężczyźni!

Małgorzata
menedżer ds.sprzedaży

 

Co możesz osiągnąć,
rozwijając kompetencje menedżerskie moimi sposobami?

Zyskasz zespół, który potrafi brać odpowiedzialność za powierzone zadania, działać samodzielnie bez Twojej ciągłej kontroli oraz używać zdobytych umiejętności do tego, żeby osiągać postawione przed nim cele.

Odejdziesz od działań operacyjnych, które pochłaniają mnóstwo Twojego czasu, a które tak naprawdę mógłby zrobić ktoś inny. Zamiast tego skupisz się na tym, czym powinien zajmować się Lider.

Wybierzesz nowe podejście do kierowania ludźmi – nowoczesne i prawdziwe. Które pozwoli Ci zwiększać Twoje wyniki i myśleć strategicznie, a nie tylko zadaniowo.

Kierowanie Zespołem – W czym konkretnie Ci pomogę?

Zbudować autorytet Lidera i zyskać szacunek wśród pracowników, co pozwoli Ci mieć wpływ na działania zespołu.

Wdrożyć wartości oraz zasady pracy w sposób, który zostanie i będzie stosowany przez wszystkich pracowników.

Zdobyć umiejętności niezbędne w codziennej pracy Lidera jak delegowanie, wyznaczanie celów, udzielanie informacji zwrotnych, rozwiązywanie problemów, motywowanie…

Wykorzystać potencjał i talenty Twoich pracowników do osiągania celów i realizowania długoterminowej strategii zespołu.

Dlaczego warto rozwijać umiejętności menedżerskie ze mną?

Wielu menedżerów jest przekonanych, że:

a) kierowania zespołem można nauczyć się tylko z doświadczenia,
b) długi staż pracy jako kierownik, lider… świadczy o wysokich umiejętnościach,
c) to wina pracowników kiedy nie mają motywacji lub dowożą słabe wyniki

W praktyce okazuje się jednak, że to działania Liderów zwyczajnie nie przynoszą rezultatów.

W trakcie mojej kariery jako trenera i doradcy biznesu poznałam wielu menedżerów i szefów, którzy przychodzili do mnie w krytycznych sytuacjach – kiedy firma i zespół były w dosłownej rozsypce.

A oni sami mieli zwyczajnie dosyć nadgodzin, użerania się z trudnymi pracownikami, wiecznych problemów i zaległości, bycia na świeczniku i brania wszystkiego na swoją głowę.

Trudno jest samemu wyjść z błędnego koła. Kiedy byłam Liderem na etacie i zarządzałam kilkoma działami naraz, również mierzyłam się z tym problemem.

Ale to Lider odpowiada za to jak pracuje zespół, a nie pracownicy.
Skąd to wiem?

Kiedyś dostałam zespół sprzedażowy z najgorszymi wynikami w Polsce. Sytuacja wydawała się beznadziejna. Po roku mój zespół (w niezmienionym składzie) osiągał najlepsze wyniki w całej firmie i całym regionie.

Dzięki takim doświadczeniom i wiedzy, którą zdobyłam po drodze, dzisiaj prowadząc własną firmę, szkolę setki osób na salach i tysiące online, pomagając im budować zmotywowane, sprawnie funkcjonujące zespoły, które dostarczają świetne wyniki.

Oglądaj WIDEO o kierowaniu zespołem

Zapraszam Cię na mój kanał na YouTube, gdzie pojawiają się filmy w tematyce menedżerskiej.
Możesz zasubskrybować go, aby otrzymywać powiadomienia o nowych materiałach.

Przeczytaj artykuły o kierowaniu zespołem

Projekt online dla menedżerów i przedsiębiorców: Akademia Nowoczesnego Lidera

Akademia Nowoczesnego Lidera to specjalnie zaprojektowany proces, w którym zdobywasz najważniejsze kompetencje liderskie i umiejętności potrzebne do sprawnego kierowania zespołem.  Pracujesz z rozbudowanym kursem online…
, ,

Motywowanie Pracowników – Praktyczne Wskazówki

Próbujesz zmotywować swój zespół do działania, ale nie wiesz, jak do tego podejść, albo metody, które stosujesz, nie za bardzo działają. Dawać podwyżki? Premie? A może skuteczniej działa wizja kary? Jeśli nie widzisz efektów swojego motywowania, czas na zmianę podejścia – zacznij pracować z wewnętrzną motywacją.
,

Jak zarządzać sobą w czasie pracy?

Nie mam czasu – to odwieczny problem, z jakim zmagają się pracownicy i menedżerowie w polskich firmach. Jak sprawdzić, na co pracownicy przeznaczają czas w pracy? Jak nie marnować czasu i poświęcać go tylko na to, co najważniejsze?... Pracownik …
,

Historie Liderów: Uspokój się, kobieto!

„Uspokój się, kobieto! Nie nadajesz się na ten awans.” To usłyszała Karolina – ambitna Liderka, która miała zostać awansowana na dyrektora. Czy wyszła z błędnego koła?   Jak błędne koło zbyt wielu zadań i emocji…
,

Historie Liderów: Zwalniam cały zespół!

Jak dział sprzedaży, który miał zostać w całości zwolniony, osiąga teraz 23% przyrostu? – Historia Michała   Michał jest właścicielem małej firmy produkcyjnej, w dwóch działach – produkcji i sprzedaży zatrudnia 48…
,

Lojalni klienci to skarb!

Jeśli kiedykolwiek starałeś się zyskać zaufanie klienta to wiesz, że to wyzwanie do najłatwiejszych nie należy. Wkładamy mnóstwo swojej energii i zaangażowania, by przekonać kogoś do siebie. Z całym sił staramy się sprawić,…
,

Jak sobie pomóc w drodze do celu?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zastanawiać się nad tym, dlaczego część ludzi tak łatwo osiąga sukces, podczas gdy inni stoją w miejscu? Mieli trochę szczęścia, wsparcie z czyjejś strony czy po prostu, znaleźli się we właściwym…
, , ,

Sukces w 60 dni!

Zapewne zastanawiałeś się nie raz dlaczego niektóre osoby tak często wygrywają, odnoszą sukces? To nie przypadek! Dzieje się tak ponieważ wykazują oni pewną charakterystyczną postawę i sposób działania.   SUKCES…
, ,

Inspirujące wskazówki Richarda Bransona o celach, liderach i drodze do sukcesu

Motywujące cytaty opanowują przestrzeń mediów społecznościowych. Sama lubię je czytać. Uruchamiają szare komórki, dają nam do myślenia, pozwalają utożsamić się z naszym punktem widzenia i odczuciami, jakie niosą dane słowa.…
,

5 cech autentycznego przywódcy. Sprawdź, czy nim jesteś!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak można zdefiniować autentyczne liderstwo i co się na nie składa? Czy jest czasowe czy bezterminowe? Czy zależy od aktualnej sytuacji? Jakie cechy składają się na to, że ktoś jest autentycznym przywódcą,…
, ,

7 ważnych powodów, dla których ludzie się szkolą

Szkolenia, warsztaty, konferencje, kursy, webinary… Wachlarz sposobów, dzięki którym możemy zdobywać wiedzę jest dziś bardzo szeroki. Dlaczego więc niektórzy ludzie uczestniczą w takich spotkaniach, a inni nie? Dziś powiem Ci…
, ,

Idealna para? Motywacja i zaangażowanie!

Od czego zacząć budować zaangażowanie? Od pozytywnego nastawienia. Jeśli dodamy do tego zmotywowanie – mamy sukces. Bo tam, gdzie pojawia się motywacja, łatwiej o zaangażowanie. Dotyczy to zarówno związków miłosnych, jak i naszego…
,

Kto i co kradnie nam czas?

Czas – magiczna wartość, której w dzisiejszym świecie brakuje większości ludzi. Płynie za szybko, jest go za mało, nie można go sobie dodać, nie można go zatrzymać, nie można go cofnąć. Jedyne dobro, z którego wszyscy ludzie…

Kierowanie Zespołem
Co konkretnie możesz zrobić?

Kierowanie Zespołem – Kursy online

Kierowanie Zespołem – Fundamenty

Chcesz być lepszym szefem? Skutecznie prowadzić swój zespół? A może właśnie go budujesz? Zrób pierwszy krok i odkryj podstawy leadershipu! W tym kursie poznasz najważniejsze elementy tworzące efektywny zespół oraz sprawdzone techniki jak nim zarządzać. To podstawa, bez której nie ruszysz dalej!

Akademia Nowoczesnego Lidera

Pragniesz zostać Liderem, za którym zespół chce podążać? W tym kursie otrzymasz gotowe metody na to jak zbudować efektywny, zaangażowany zespół, który będzie realizował cele oraz jak zarządzać nim na co dzień, unikając błędów, opóźnień i trudnych sytuacji.

Zmotywowany Pracownik

Chcesz, żeby Twój pracownik był zmotywowany i zaangażowany w pracę? Przestań tracić pieniądze na podwyżki i wykorzystaj zamiast tego prawdziwe metody motywowania pracowników. Dzięki nim zbudujesz lojalność, odpowiedzialność i chęć do pracy właśnie z Tobą.