TWOJA WEWNĘTRZNA
MOTYWACJA

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć.
Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać.

Czym jest motywacja?

Czy czasami czujesz bezradność, jakby na wszystko było już za późno, bo i tak nie masz na to wpływu? Lub zapalasz się do czegoś i gaśniesz równie szybko jak wypalona zapałka?

Brak motywacji odbija się nie tylko na Twoim samopoczuciu. Ma bezpośrednie przełożenie na Twoją produktywność i decyduje o tym, ile jesteś w stanie zrobić – w pracy oraz w życiu.

Motywacja to stan, w którym czujesz radość i energię. Jeżeli nie ma energii, motywacji też nie ma. Twoje wewnętrzne Motywatory potrzebują energii. Dlatego kiedy czujesz smutek, widzisz wszystko w czarnych barwach, wpadasz w spiralę myśli typu „nie dam rady, to nie wyjdzie…” – wtedy jeszcze trudniej wydobyć z siebie wewnętrzną motywację.

Natomiast kiedy wchodzisz w tak zwany „stan flow”, Twoje możliwości zwiększają się. Dzięki pobudzeniu do działania wykonujesz zadanie, nie patrząc na zegarek, czasem nawet zapominając o tym, że miałe/aś pójść do toalety czy zjeść.

Jak pobudzić motywację samemu?

Nasz mózg z jednej strony jest niesamowitym komputerem, który potrafi robić takie cuda, jak żaden inny komputer na świecie. Z drugiej strony uwielbia wszystko, co proste i schematyczne i bardzo często „leci na autopilocie”, ponieważ w ten sposób oszczędza i chroni siebie.

Jesteśmy w stanie sami pobudzać naszą motywację – pod warunkiem że wiemy, skąd do nas przychodzi i jak nad nią pracować. Niektórzy żyją w zgodzie z własnymi wartościami i Motywatorami, inni realizują cele lub oczekiwania kogoś innego.

Jeżeli odkryjesz, co motywuje Ciebie i będziesz żyć w zgodzie ze swoimi wewnętrznymi potrzebami, jesteś w stanie mieć motywację non stop. Mało tego, jesteś w stanie samodzielnie nakręcać się do realizowania celów, które są dla Ciebie trudne (np. uprawiać sport nawet jeśli Twój Motywator Aktywność fizyczna jest bardzo niski), bo potrafisz zaangażować inne Motywatory, które pozwolą Ci to osiągnąć.

Jak się zmotywować
i spełniać swoje cele i marzenia?

Zobacz wystąpienie o motywacji wewnętrznej, które prowadziłam na targach Kariera Expo.
Dowiesz się z niego więcej o tym jak działa motywacja oraz jakie są jej rodzaje.

Motywacja – kto szczególnie powinien ją rozwijać?

Odkrycie Twojej wewnętrznej motywacji i praca z nią, będą dla Ciebie szczególnie dobre, jeśli:

  • Masz własne cele i chcesz utrzymać motywację na długo, aby je zrealizować.
  • Często powtarzasz „nie chce mi się” i ciężko Ci zabrać się za to, co masz do zrobienia.
  • Odkładasz wszystko na później.
  • Źle znosisz porażki i niepowodzenia, bo od razu Cię dołują.
  • Szybko się poddajesz lub masz słomiany zapał.
  • Czujesz nudę i wypalenie w pracy lub w życiu.
  • W Twoim życiu zaszły zmiany i chcesz zacząć pewne rzeczy od początku.
  • Masz wrażenie, że innym wszystko się udaje, a Ty masz wiecznego pecha…

Co możesz osiągnąć,
rozwijając wewnętrzną motywację?

Zaczniesz realizować się w życiu i dążyć do własnych celów, które będą zgodne z Twoimi potrzebami i wartościami, zamiast spełniać oczekiwania innych osób.

Przestaniesz czuć mentalne zmęczenie, wypalenie i poczucie bezsensu. Zyskasz więcej energii i optymizmu na co dzień.

Przestaniesz odkładać wszystko na później i wiecznie czekać na „lepszy moment”. Zwiększysz swoją produktywność i szybciej przejdziesz do działania.

Motywacja – W czym konkretnie Ci pomogę?

Pokażę Ci jak działają różne rodzaje motywacji oraz czym są wewnętrzne Motywatory.

Nauczę Cię jak czytać i wykorzystywać Motywatory, żeby obudzić w sobie energię.

Podpowiem, jak możesz małymi krokami wyrobić dobre nawyki, żeby działać, zamiast czekać.

Pomogę Ci podnieść się po porażce i trudnych doświadczeniach, zrozumieć ją i wykorzystać na swoją korzyść.

Czy możesz mi zaufać?

Temat pracy z energią jest mi bardzo bliski. Ucząc innych jak się zmotywować i jak wykorzystać własną wewnętrzną motywację (którą każdy z nas ma), korzystam z holistycznego podejścia i połączenia różnych technik. Dzięki temu jestem w stanie wydobyć esencję i to, co w motywacji najważniejsze, a moi klienci dostają sposoby na szybkie dojście do celu.

Stosuję między innymi Reiss Motivation Profile – od 2015 przebadałam tą metodą najwięcej osób w Polsce, jak również NLP, Time Line Therapy, pracę na Wartościach, karty Points of You czy ćwiczenia i pytania coachinogwe.

Pracuję zarówno z klientami indywidualnie, jak również w projektach, które razem z moim zespołem prowadzimy dla firm czy urzędów.

Przeczytaj artykuły o motywacji

,

Jak osiągnąć cel? Półmetek roku – zrealizuj swoje plany

Minęło pół roku i co stało się z Twoimi planami i postanowieniami noworocznymi? Idzie Ci świetnie i realizujesz wyznaczone cele, a możesz masz ochotę powiedzieć: Masakra! 6 miesięcy zmarnowane… i co ja mam teraz zrobić? Jeśli…
, ,

Motywowanie Pracowników – Praktyczne Wskazówki

Próbujesz zmotywować swój zespół do działania, ale nie wiesz, jak do tego podejść, albo metody, które stosujesz, nie za bardzo działają. Dawać podwyżki? Premie? A może skuteczniej działa wizja kary? Jeśli nie widzisz efektów swojego motywowania, czas na zmianę podejścia – zacznij pracować z wewnętrzną motywacją.
, , ,

Sukces w 60 dni!

Zapewne zastanawiałeś się nie raz dlaczego niektóre osoby tak często wygrywają, odnoszą sukces? To nie przypadek! Dzieje się tak ponieważ wykazują oni pewną charakterystyczną postawę i sposób działania.   SUKCES…
,

Znajdź swoją wewnętrzną siłę i zbuduj pewność siebie

  Często czujesz, że stać Cię w życiu na więcej? A jednak stoisz z boku i przyglądasz się, jak to inni odnoszą sukcesy. A przecież wcale nie są mądrzejsi, piękniejsi czy skuteczniejsi od Ciebie… Brak pewności…
,

Życie pełne pasji, czy wymówek?

Czy łatwo jest Ci wskazać różnice pomiędzy tym, co kochasz a tym, czego nie cierpisz i oddzielić je od siebie grubą kreską? Czy w różnych sytuacjach życiowych potrafisz określić, czy to, co właśnie robisz wynika z faktu, że…
,

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Czy w dotychczasowych postanowieniach noworocznych udało Ci się wytrwać maksymalnie do Wielkanocy? Nie przejmuj się. Jesteś w znacznej większości… Statystyki mówią, że z postanowień do końca kwietnia rezygnuje 80% Polaków. Jednak…
, ,

7 ważnych powodów, dla których ludzie się szkolą

Szkolenia, warsztaty, konferencje, kursy, webinary… Wachlarz sposobów, dzięki którym możemy zdobywać wiedzę jest dziś bardzo szeroki. Dlaczego więc niektórzy ludzie uczestniczą w takich spotkaniach, a inni nie? Dziś powiem Ci…
, ,

Idealna para? Motywacja i zaangażowanie!

Od czego zacząć budować zaangażowanie? Od pozytywnego nastawienia. Jeśli dodamy do tego zmotywowanie – mamy sukces. Bo tam, gdzie pojawia się motywacja, łatwiej o zaangażowanie. Dotyczy to zarówno związków miłosnych, jak i naszego…

10 porad od motywujących osób

Słowa mają moc. Z tym nie ma dyskusji. Zastanawiasz się czasem kogo słuchasz? Czyje zdanie jest dla Ciebie ważne? Od kogo przyjmujesz porady? Co i kto napędza Cię do działania? Warto zdać sobie sprawę z tego, czy to, co czytasz i czego…

Czy możesz powiedzieć, że jesteś szczęśliwy?

Żyjemy w ciągłym biegu, w natłoku spraw i obowiązków, często spóźnieni, nie mamy chwili aby cieszyć się tym co tu i teraz. Dopiero gdy wydarzy się coś złego lub nastąpi jakiś krytyczny moment, zaczynamy zastawiać się nad tym…

Twoja motywacja
Od czego możesz zacząć?

MOTYWACJA – Kursy i webinary

DNA Motywacji

Zyskaj energię i wewnętrzną siłę do zrealizowania wszystkiego, o czym marzysz! Dzięki DNA Motywacji wykorzystasz swój wewnętrzny potencjał i już nigdy nie powiesz, że Ci się nie chce. Poznaj sekretny sposób na to, jak samemu motywować się do działania wykorzystując 16 motywatorów.

Webinar: Odważ się na zmianę

Obejrzyj szkolenie i wprowadź pozytywną zmianę do swojego życia. Jeśli chcesz coś zmienić, ale boisz się, ciężko Ci zacząć lub nie wiesz jak się do tego przygotować, wykorzystaj te wskazówki do działania i rozpoczęcia zmiany już dziś.

Wystąpienie: Motywacja i determinacja

Dowiedz się, co naprawdę steruje Twoim życiem. To nagranie VOD to ponad dwie godziny merytorycznego, motywującego i inspirującego wystąpienia na seminarium Queens of Life, dzięki którym zyskasz wewnętrzną siłę oraz lepiej poznasz siebie i swoje pragnienia.